Srpen 2015

4 důvody proč se těšit do školy

31. srpna 2015 v 10:00 | Tess Angel |  Články
Takže, ahoj všichni! Jak všichni víte, je 31. srpna a zítra se jde do školy. No a tenhle článek bude se školou taky souviset. Možná si teď říkáte něco v tom smyslu, že máte poslední den pokoj od školy a já s ním sem lezu...Podle nadpisu vám určitě došlo, že tohle budou čtyři důvody, proč se těšit do školy! ( víc jsem jich nevymyslela :D ) Samozřejmě najdeme stovky důvodů, proč se do školy netěšit, ale stejně do ní musíme a nic s tím neuděláme, tak si to pojďme zpříjemnit!

1. Sozřejmě KAMARÁDI!!!!

2. Nevím jak vy, ale já o prázdninách pozdě vstávám, nic se mi nechce, na všechno mám spoustu času. Není daný, kdy mám co udělat. Takže se těším, až budu zase stíhat :)

3. Pokud chodíte do nějakých kroužků, můžete se těšit na ně!

4. Pokud hrajete ve škole s kamarády např. ping-pong, určitě se těšíte na tohle!

Takže, to jsou všechny čtyři důvody, proč se těšit do školy! Samozřejmě se na všech neshodneme, ale brala jsem to podle sebe, takže mi určitě napište, jestli máme nějaký důvod společný a jaké máte vy! A ještě, taky tak máte tohle? : Na začátku roku si vždy řeknu, že budu mít pěkně upravený sešity a hezky psaný. Vydrží mi to? Při nejlepším do konce září! ( hahaha :D), takže to mi taky napište, jestli jsem jediná. Věřím, že ne!
A mě už nezbývá nic jiného, než vám popřát, ať tento školní rok přežijete, ať se vám vydaří to, co si přejete!
Tess♥

Back to School DIY 6 - vyzdobení kalkukačky

29. srpna 2015 v 10:00 | Tess Angel |  Back to School DIY 2015
Ahoj, tohle je už šestý a zároveň poslední díl BACK TO SCHOOL! Pokud jste na druhém stupni, určitě používáte ve škole kalkulačku. A co si vyrobit jednoduše omnoho zajímavější! Takže, jdeme na to!
Budete potřebovat:
Kalkulačku
Balící papír
Lepítka nebo lepící pásku
Nůžky
Lepidlo
Jakékoli ozdobyKalkulačku, ( pokud máte otevírací jako já otevřeme) obkreslíme ji na zadní stranu balícího papíru.


Když máme obkresleno, vystřihneme. Neobstřihujte ale přesně podle čáry, vynechte si víc místa, aby se vám nestalo, že papír nebude k velikosti kalkulačky sedět


Dále tu jsou dvě varianty. Já jsem zvolila první a přijde mi lepší, ale dám vám sem obě dvě:
1. Na každý roh kalkulačky přilepíme kousek lepítka a papír pořádně přitiskneme k lepítku, aby dobře držel. Přečnívající papír odstřihneme.
2. Kraje papíru co přečnívají ohněte a lepící páskou je přilepíte k vnitřním stranám kalkulačky.

Já zvolila variantu jedna, protože mi přijde, že vypadá líp. čky, co máte.

Když máme hotovo, zbývá už jen ozdobit! Já pro vás mám několik návrhů a inspirací:

Já nakonec zvolila variantu se srdíčkem. A jakou vymyslíte vy? Napište do komentářů!

Takže, tohle byl poslední článek série Back to School DIY 2015! Hrozně moc doufám, že se vám tyhle DIYs líbily, protože jsem si s tím dala strašně moc práce jak s přípravou, s focením, s úpravou fotek tak i ze samotným psaním článků. Pokud něco zkusíte, vyfoťte váš výtvor a pošlete mi odkaz do komentářů nebo fotku na mail: tess.angels@seznam.cz
Pokud nemáte ani jednu možnost napište do komentů a domluvíme se. :) Strašně ráda se na fotky podívám! A přidejte názor, jak se vám série líbila! A příští rok zase u Back to School 2016!
Tess♥

Back to School DIY 5-složka na geometrické potřeby

28. srpna 2015 v 10:00 | Tess Angel
Ahoj! Další Back to School je tady! Dneska jsem se zaměřila na ukládání geometrických potřeb (pravítek atd.) U mě totiž není problém, že bych je neměla. Ta horší část nastane při hledání. Proto jsem se rozhodla, že dneska vyrobím originální složku, kam si dám všechny potřeby. Tak konec řečí a hdeme na to!
Na výrobu budete potřebovat:
Složku s drukem
Papír jakékoli barvy
Šablonu srdce libovolné velikosti
Lepidlo
Kousek stuhy
Lepítka


Na papír si obkreslíme a následně vystřihnene tři srdce.
Na přední stranu srdíčka naneseme malou vrstvu lepidla a srdíčko nalepíme na vnitřní stranu složky. Obrázek bude pěkně vidět a nebude se nám v batohu strhávat.


No a potom nalepíme i dvě zbývající srdce.Když máme nalepeno, vezmeme si stuhu a přehneme ji jako na fotce.Stuhu obrátíme na druhou stranu a zase přeložíme.


A takhle pokračujeme až do konce stužky. Kousek přeložíme, stuhu obrátíme na druhou stranu a zase přeložíme...
Nakonec by nám měl vzniknout takovýto tenký pásek.


Když ho chytneme uprostřed a kraje roztáhneme, vznikne nám mašlička.


Lepidlo naneseme, tak jako na fotce a mašličku stiskneme tak jako na předchozí fotce.Pak ze stejného papíru, ze kterého jsme dělali srdíčka, vystřihneme proužek. Ten obmotáme kolem středu mašličky, přebytečný kus ustřihneme a nalepíme.


Potom na zavírání složky přilepíme kousek lepítka. Na něj umístíme mašli.

A máme hotovo! Samozřejmě můžete použít všechny ozdoby, je to jen na vás!
Doufám, že se vàm dnešní DIY líbí a zkuste si ho vyrobit. A napište do komentů, jak se vám to líbí!
Tess♥


Back to School DIY 4 - složka na pracovní listy, úkoly atd.

27. srpna 2015 v 10:00 | Tess Angel |  Back to School DIY 2015
Ahoj všichni! Tenhle článek je už čtvrté DIY z Back to School a dneska vám ukážu jak si úplně jednoduše vyrobit originální složku na úkoly, pracovní listy atd. Můj velký problém totiž je, že se mi tyhle věci věčně strácí na dně batohu. Jste na tom podobně? Tak čtěte dál!
Budete potřebovat:
Pevnou zadni stranu z bloku A3
Lepidlo
Sešívačku
Jakékoli ozdoby, papíry, samolepky atd.


Jako první přehneme karton na polovinu.


A sešívačkou spojíme místa tak jako na následujících fotkách.


Teď je základ složky v podstatě hotový. Zbývá už jen ozdobit její přední stranu. Můžete využít co vás napadne. Já na ni nalepila hnědou vlnitou lepenku a doprostřed jsem umístila srdce, které mi zbylo z šablony z Back to School DIY 1.


Pokud jste si už složku vyzdobili, máte hotovo. Myslím, že tahle sloha je fakt užitečná a lepší než jen obyčejná fólie. Navíc vypadá fakt dobře! Takže doufám, že se vám dnešní DIY líbilo, určitě to zkuste a dejte mi vědět do komentářů, jak se vám nápad líbil. A nezapomeňte se zase zítra mrknout na další DIY!
Tess♥

Back to School DIY 3- složka na předmět

26. srpna 2015 v 10:00 | Tess Angel |  Back to School DIY 2015
Ahoj všichni, tenhle článek je jak jste si mohli všimnout další ze série Back to School! Jako další DIY mě napadla složka na jeden určitý předmět, kde si můžete dát všechny sešity, učebnici atd. od předmětu, který si zvolíte a ( snad ) se vám nikdy nestane, že něco od toho předmětu zapomenete. (Ano, vím, že pořád používám slovo "předmět", ale fakt mě nenapadá žádné synonymum!) Takže jdeme na to!
Na výrobu budete potřebovat:
Blok A3 ( stačí jen tvrdá zadní strana )
Nůžky
Lepidlo
Barevné papíry, samolepky, barvy atd. ( prostě to, čím si chcete obálku ozdobit )
Tužku
Stuhu jakékoli barvy
Děrovač
SešívačkuPokud máte celý blok a nejen zadní stranu, začnete tím, že ji oddělíte.


No a pokud vám to nepůjde jako mě, můžete si pomoct nůžkami.


Potom si na karton obkreslíme sešit, jehož velikost chceme do složky dávat. Já zvolila velikost A4, takže mi papír vyšel akorát hezky na půl. Pojud děláte jinou velikost, obkreslete si sešit dvakrát.


No a potom samozřejmě vystřihneme.


No a základ máme hotový. Teď ozdobíme přední část složky. Já jsem na ni nalepila zelený papír a bílou temperou jsem na něj udělala puntíky. Vy ji ale udělejte jak chcete, klidně můžete použít i fotky, samolepky, vystřihnout různé tvary atd. atd. atd. Zase-je to jen na vás.Pokud máme hotovo, postavíme si obě dvě části složky na výšku a oba spodní okraje secvakneme sešívačkou.Do obou vrchních okrajů uděláme dírku děrovačkou.


A potom dírkami provlečeme stuhy.


Nakonec jsem z tvrdého papíru vyrobila cedulku, na ni napsala název předmětu a nalepila ji na předni stranu složky.


A máme hotovo! Doufám, že tenhle nápad pomůže mě i vám a že se vám líbí! Takže napište názor a nezapomeňte se sem podívat zase zítra, najdete tu už 4. DIY ze série Back to School!
Tess♥

Back to School DIY 2- záložka do zápisníku

25. srpna 2015 v 10:00 Back to School DIY 2015
Ahoj všichnu, je tu BACK TO SCHOOL 2! Dnešní DIY bude úplně nejjednodušší z celého týdne. Ale myslím, že pro spoustu z nás hodně potřebný. Teda pro mě je nepostradatelný! Bude to záložka do zápisníku na úkoly (např. do toho, který jsem ukazovala včera). Já jsem teda bez záložky úplně ztracená, protože bez ní nikdy nenajdu správnou stránku a divím se, že zadání úkolu je někde jinde v učebnici, než zrovna probíráme :). Pokud máte podobný problém, tak určitě čtěte dál.
Budete potřebovat:

Zápisník ( já použiju ten z Back to School1 )
Stuhu jakékoli barvy
Nůžky
LepidloPokud je vaše stuha moc dlouhá nebo vám nevyhovuje, zastřihněte
ji. Já byla spokojená s její délkou.


A je tooo! Jo fakt. VÍM, že je to fakt šíleně primitivní, ale já jsem nechtěla vymýšlet nějakou složitou, protože si myslím, že tahle je úplně nejlepší. Já bych totiž tu záložku brzy ztratila, kdyby nebyla nalepená. Ale, i taková jednoduchá věc se fakt hodí. Ještě vám sem dám pod tenhle text přiblížení, ať kdyžtak třeba... (???) Takže, to je pro dnešek všechno, určitě si na to najdětě čas, protože když budete faaakt hodně pomalí, zabere vám tohle DIY 5 minut. A určitě si ji můžete ještě nějak ozdobit. Takže nezapomeňte zase zítra! Ahoj!
Tess♥

Back to School DIY 1- zápisník

24. srpna 2015 v 9:00 | Tess Angel |  Back to School DIY 2015
Ahoj, je tady BACK TO SCHOOL!!!! Na tuhle sérii jsem se fakt těšila (samozřejmě tím nechci říct, že se do školy těším). Bude to jiný způsob než jste asi jinde viděli, já jsem to takhle nikdy neviděla, ale je možný, že to existuje, ale nevim. Ode dneška ( 24.8.) až do soboty (29.8.) najdete tady na blogu každý den jeden nápad na zkrášlení věcí do školy a věci na zpříjemnění školního roku. (některým pomůžou taky přežít :D :D :D) Takže to je asi všechno k úvodu a jdeme na to! :)
První DIY je věc, kterou používá snad každý. A to je zápisník na úkoly, testy atd. Já jsem měla minulý rok diář, kde byla vyhrazená přesně data a linky k datům. Už bych ale takový nechtěla, protože mi přišlo, že tam bylo málo místa a navíc různý kdoví jak zdobený diáře jsou pěkně drahý :D. Tak mě napadlo, že si vyrobím zápisník z obyčejného sešitu a s vlastním designem. Tohle bude foto návod a pokud někdy nebude z fotky něco jasné, připíšu k tomu něco a nebo kdyby jste něco nepochopili, určitě se zeptejte v komentářích :).
Na výrobu budeme potřebovat:
Obyčejný linkovaný sešit (já zvolila A5, 544)
Temperu jakékoli barvy
Dva tvrdé papíry
Nůžky
Lepidlo, nejlépe Herkules apod.
;


Druhý papír přeložíme na polovinu.

Nepřesné okraje poupravíme štětcem.A je hotovo! Na zápisníku si můžete udělat jakýkoli vzor,
je to jednoduché a navíc budete mít originální design!
Takže doufám, že se vám tenhle nápad líbil a nezapomeňte
se zase zítra podívat na další!
Tess ♥

Sourozenecký TAG ft. Lex

20. srpna 2015 v 19:28 | Tess Angel |  TAGY
Ahoj všichni, tenhle článek bude tag a to jak už víte podle nadpisu SOUROZENECKÝ TAG! Bude s mým bráchou Lexem, kterého můžete znát s blogu Waterfall of the Words
( www.waterfall-of-the-words.blog.cz ). Takže všichni povinně koment! Před tím než začneme-nejsou to naše opravdová jména, pouze BLOGGERSKÁ jména. Bude to psané úplně klasickým způsobem, jak uvidíte, protože nás nic jiného nenapadlo. Takže jdeme na to!
Popiš jedním slovem toho druhého.
T: Já bych tě popsala asi slovem... Srandista. Protože je s tebou fakt sranda.
L: Já tebe asi: crazy. ;)
T: OK :D :D :D
Nejhezčí společná vzpomínka?
T: Tak já nevim, my máme spoustu společnejch vzpomínek a strašně moc jich je super, takže to podle mě nejde říct, jaká je nejlepší! :)
L: Taky bych to tak řekl.
T: No, to fakt nejde říct...
Oblíbené jídlo?
T: Jo tak to vím. Řízek, že jo!
L: Neuhodla je to kuřízek.
T: Jo kuřízek! :D Znáte to? S tý reklamy na Tesco! :D
L: Nebude to náhodou pizza? ;)
T: Bude to náhodou pizza! :)
A oblíbený film?
T: Tak to teda nevim. Něco se Star Wars? Nebo tak?
L: Assassin's Creed 3.
T: To ani nevim, že existuje! :D A můj oblíbený film?
L: Nebude to Triligie Assassin's Creedu?
T: Ne, to fakt nebude! Teď vážně! ;)
L: Fakt netušim.
T: Asi Mamma Mia a Italské prázdniny.
Co máš na tom druhém nejradši?
T: Toho je! Já mám na tobě ráda hodně věcí. Ale asi, že jsi kamarádskej, vtipnej a tak. :)
L: Tvůj smysl pro humor. Protože se směješ každé blbosti co udělám.
T: No díky! ;)
Co tě na tom druhém nejvíc štve?
L: Někdy dokážeš být otravná. :)
T: Nápodobně! ;)
Co tomu druhému nejvíc jde?
T: Podle mě ti jde jako hodně věcí. Ať už třeba psaní na blog, sport nebo hudba. Takže nedokážu říct co nejvíc, protože já myslím, že je toho víc.
L: Já bych asi řekl, že nejvíc ti jde hudba. ( * A co blogování jako? :D :D :D né ;) )

A takže tohle je všechno, doufám, že se vám tenhle tag líbil, určitě napište, jestli chcete víc tagů. A mrkněte se na bráchův blog a komentáře jsou povinné! :D takže přidejte názor, abych věděla, jak se vám tenhle článek líbí!
Tess♥

"Mánie" Bubble Tea

8. srpna 2015 v 14:31 | Tess Angel |  Články
Ahoj! Místo tohoto článku bych měla připravovat první ze série Back to School, kterou najdete na blogu poslední týden v srpnu, ale musím říct, že se mi vůbec nechce. Jako komu by se chtělo psát článek "o škole", když si tady sedím v horku u vody a popíjím Bubbleology! No já teda nevim. Jinak, o čem tenhle článek bude? Dnešní inspiraci mi dalo právě Bubbleology. Z různých stran slyším hrozně moc názorů na tohle pití ( které teda já miluju :). Někdo říká, jak je to úplně výborný. Někomu zase nechutná, někdo ho kritizuje, vychvaluje atd. atd. atd. Protože Bubble Tea je opravdu hodně známé a myslím si, že o něm alespoň slyšela spousta lidí, existuje strašná hromada názorů. Ano, chápu to. Co mě ale dokáže "naštvat" je, když to někdo odsuzuje, aniž by ho někdy v životě ochutnal. No jo, to zas dokazuje, že předsudky nejsou správné. Aby to ale nevyznělo, že jsem největší vyznavačka Bubble Tea a vůbec nechápu, jak ho někdo nemůže mít rád, můžu vás ujistit, že to tak není a že to někomu nechutná samozřejmě chápu :)! Tak to je asi úplně všechno, vím, ž tenhle článek je šíleně krátkej, ale prostě jsem měla chuť napsat článek;) a co vy? Chutná vám bubbleology? Jaká příchuť nejvíc?
Tess 💖

Jak to nazvat? :)

7. srpna 2015 v 22:02 | Tess Angel |  Everything with Tess
Ahoj, ani nevím, jak tenhle článek nazvat, protože ani ještě přesně nevím, co všechno bude obsahovat. Chtěla bych z tohoto udělat něco jako "sérii" např. jako je třeba Čaj s Teri od Teri Blitzen atd. Rozhodně je nechci kopírovat, ale myslím, něco v tom smyslu, abyste to aspoň trochu pochopili, co tím myslím. Takový povídání ( povídání? Jako fakt? Spíš psaní, ale přijde mi to divný :| ) o různých tématech, která mě napadnou. Kdyby vás napadl nějaký název pro tyto články, tak určitě napište :)
Už před delší dobou mě tohle téma napadlo při čtení některých článků typu: "končím" a podobně. Musím říct, že nad některými, mi "přestává rozum stát". Úplně nesnáším: "Končím s tímto blogem, protože to nemělo cenu, nekomentujete, u článků bylo max. 5 komentářů, někdy i žádný, nikdo sem nechodí. Takže končím a děkuju za náštěvnost a komenty. Bylo mi s vámi dobře." Jako! Vždyť to je hrozný! Zaprvé- si přece šíleně protiřečí! V první větě napíše, že tam nikdo nechodil a ve druhé děkuje za návštěvnost. Navíc mi tohle přijde opravdu strašnej způsob. Nikdy bych tohle nenapsala. Už jsem měla nějaký ty blogy, ale když jsem s nějakým zkončila, NIKDY jsem neudělala tohle. Myslím si, že je to špatnej přístup. Podle mě je třeba už jenom blbý napsat k nějakýmu článku něco jako: vůbec nekomentujete a tak. Já bych vůbec nebyla schopná vám sem nebo na jakýkoli blog napsat, že mě štve, že nepřidáváte komentáře atd! I když mě to někdy taky mrzí! ( no jo, nikdy neříkej nikdy ;) Hrozně mi ale vadí, jak to prostě může někdo vzdát kvůli tomuhle? To čekají, že budou mít blog pár měsíců a už bude mít vysokou návštěvnost a spoustu komentářů? Vždyť já mám taky tenhle blog chvilku ( tuším od května :) a nečekám, že hned budu mít nevim jak známej blog. No jo, zase přísloví: kdo si počká, ten se dočká. :D
Takže, doufám, že se vám článek líbil, budu úplně nejšťastnější bloggerka na světě, když přidáte komentář, hodnocení a odběr novinek ( nejšťastnější bloggerka na svěťe? Kam já se to dostávám! Bože :) a nezapomeňte napsat nějaký název pro tuhle sérii a budu se na vás těšit u dalšího článku!
Tess 💜